ماندگاری ایمپلنت دندان

ماندگاری ایمپلنت دندان چگونه تضمین می شود؟

ماندگاری ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟ این سوالی است که می تواند ذهن افراد زیادی را به خودش درگیر کند. به همین دلیل نیز باید حتما بدانید که ماندگاری های مربوط به ایمپلنت ها تحت چه موارد و عواملی هستند و از سوی دیگر نیز باید بدانید که چه کاری می توانید انجام دهید تا این ماندگاری را بیشتر کنید.

عوامل موثر بر ماندگاری ایمپلنت دندان

یک سری فاکتورها هستند که می توانند دوام و طول عمر ایمپلنت ها، کامپوزیت ها و لمینت های دندانی را بیشتر کنند. این موارد شاید بسیار ساده به نظر برسند، اما آن چیزی که اهمیت دارد آن است که یک سری عوامل موثر بر روی این موضوع وجود دارد و حتما باید مود توجه قرار گیرد.

اولین نکته در ماندگاری ایمپلنت دندان مربوط به برندی است که ایمپلنت ها از آن تهیه می شوند. یک سری از شرکت های معتبر وجود دارند که می توانند ایمپلنت های خوبی را تهیه کنند. به همین سبب نیز حتما برندهای مطرح در این زمینه را بشناسید و سپس اقدام به انتخاب کنید.

ماندگاری ایمپلنت دندان

 • نوع ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی از مواد مختلفی ساخته می شوند که دارای دوام متفاوتی هستند. ایمپلنت های تیتانیومی معمولاً ماندگاری بیشتری نسبت به سایر انواع ایمپلنت ها دارند.

 • تجربه و مهارت جراح ایمپلنت

جراح ایمپلنت باید دارای تجربه و مهارت کافی برای انجام جراحی ایمپلنت باشد تا ایمپلنت به درستی در استخوان فک قرار گیرد.

 • سلامت عمومی بیمار

بیماری های زمینه ای مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی می توانند بر روند بهبودی و ماندگاری ایمپلنت تاثیر منفی بگذارند.

 • رعایت بهداشت دهان و دندان

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند باعث عفونت و از دست رفتن ایمپلنت شود.

 

سایر عوامل موثر بر ماندگاری ایمپلنت دندان

در کنار تمامی عوامل و مواردی که می توانند بر روی ماندگاری ایمپلنت دندان اثر داشته باشند، یک سری عوامل فرعی و جانبی نیز وجود دارند که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم.

 • تراکم استخوان فک

تراکم استخوان فک باید کافی باشد تا بتواند ایمپلنت را به خوبی نگه دارد. در صورت کم بودن تراکم استخوان فک، قطعا متوجه خواهید شد که نیاز به پیوند استخوان و… پیدا می کنید.

 • موقعیت ایمپلنت

ایمپلنت باید در موقعیت صحیح قرار گیرد تا بتواند فشار ناشی از جویدن را به درستی تحمل کند. این موضوع به میزان مهارت دندان پزشک مربوط می شود که می تواند بسیار راحت در این خصوص کار را با دقت انجام دهد.

 • مراقبت های پس از جراحی ایمپلنت

بیمار باید دستورالعمل های مراقبت های پس از جراحی ایمپلنت را به طور کامل رعایت کند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

ماندگاری ایمپلنت دندان

راهکارهای افزایش ماندگاری ایمپلنت دندان

زمانی که بدانید چه مواردی می تواند به شما کمک کند تا ایمپلنت های خودتان را مدت زمان طولانی تری نگهداری کنید، متوجه می شوید یک سری راهکار نیز در این خصوص وجود دارد. این راهکارها می توانند بسیار کمک کننده باشند.

 • انتخاب ایمپلنت با کیفیت از یک جراح ایمپلنت با تجربه

حتما در زمان انتخاب برند ایمپلنت از یک جراح ایمپلنت خوب و باتجربه کمک بگیرید. این کار سبب می شود تا بتوانید با خیال راحت ایمپلنت ها را استفاده کنید و مشکلی نیز از این بابت نخواهید داشت.

 • رعایت بهداشت دهان و دندان به طور منظم

حتما بهداشت دهان و دندان خودتان را رعایت کنید. این کار با استفاده درست و مداوم از مسواک، خمیر دندان باکیفیت، نخ دندان و دهان شویه های مناسب دندان های شما انجام می شود. هر قدر به صورت منظم تر و همچنین به شکل اصولی تری از مسواک و نخ دندان استفاده کنید، می توانید به سلامت دندان های خودتان نیز بیشتر امیدوار باشید.

 • پرهیز از جویدن غذاهای سفت و سخت

به هیچ وجه نه با دندان های خودتان و نه با ایمپلنت ها، غذای سفت را نجوید. این مورد یکی از اصلی ترین روش ها برای افزایش ماندگاری ایمپلنت دندان است. ته دیگ، پوست اجیل، میوه های سفت و… در این دسته بندی قرار می گیرند.

 • مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و چکاپ

حتما معاینه و چکاپ را به صورت دقیق و منظم انجام دهید. این موضوع می تواند سبب شود که اگر هر گونه ترک خوردگی خرابی و یا موارد دیگری در ایمپلنت ها به وجود آمده است، بتوانید پیش از حاد شدن موضوع آن  را حل و فصل کنید.

با رعایت این نکات می توان ماندگاری ایمپلنت دندان را افزایش داد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد.

ماندگاری ایمپلنت دندان

کلینیک دندان پزشکی مهر شریعتی

در این کلینیک می توانید به راحتی تمامی خدماتی که مربوط به زیبایی و درمان دندان های شما می شوند را انجام دهید. خدماتی همچون ایمپلنت، کامپوزیت و لمینت نیاز به تخصص و مهارت های بالایی دارند. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا حتما پیش از انجام هر کدام از این موارد، با دندان پزشک خود مشورت کنید.

کلام پایانی

برای ماندگاری ایمپلنت دندان حتما باید بدانید که رعایت کردن نکته های بیان شده می تواند بسیار اهمیت داشته باشد و کار را برای شما بسیار ساده تر کنند. برای آن که به راحتی بتوانید دندان های خودتان را ایمپلنت کنید، در گام اول کلینیک معتبری را پیدا کنید. کلینیک دندان پزشکی مهر شریعتی یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه است و می تواند بهترین و باکیفیت ترین کارها را در کنار مناسب ترین تعرفه ها در اختیار شما قرار دهد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *