بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان می تواند بر روی نتیجه ای که از دندان ها می گیرید، اثر بسیار زیادی داشته باشد. کامپوزیت های دندانی می توانند از برندهای مختلفی باشند و هر کدام از آن ها نیز ویژگی های منحصر به فرد و خاص خودشان را دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که معمولا بهترین برندهای کامپوزیت دارای یک سری از ویژگی ها هستند که اگر این موارد را بدانید، استفاده های راحت تری نیز از کامپوزیت ها خواهید کرد. در نظر داشته باشید که کامپوزیت های دندانی را چگونه باید انتخاب کنید و از خدمات چه کلینیکی بهتر است استفاده کنید تا بهترین نتایج را بگیرید.

نکات مهم در انتخاب کامپوزیت های دندانی

زمانی که به یک کلینیک مراجعه می کنید، پزشک بنا به صلاحدید و قیمتی که به شما برای کامپوزیت های خودتان تعیین کرده اید، یک نوع کامپوزیت خاص را استفاده می کند. بهتر است پیش از آن که بخواهید به قیمت مواد کامپوزیت فکر کنید، نکاتی که بیان می شود را در نظر بگیرید و سپس انتخاب نهایی خودتان را داشته باشید.

بهترین برند کامپوزیت دندان

 • کیفیت کامپوزیت

قبل از اینکه بخواهید در مورد قیمت کامپوزیت ها فکر کنید، بهتر است کیفیت آن ها را در نظر بگیرید. کامپوزیت ها قرار است روی دندان های شما قرار بگیرند و ارتباط مستقیمی با سلامتی و بهداشت شما دارند. بنابراین پیش از هر چیزی باید کیفیت کامپوزیت ها را بشناسید. معمولا کامپوزیت های باکیفیت می توانند مقاومت و استحکام بالایی داشته باشند به همین خاطر نیز بهتر است بدانید چه نوع کامپوزیتی را انتخاب می کنید.

 • رنگ کامپوزیت

مورد بعدی در خصوص رنگ کامپوزیت ها است. رنگ هایی که این مواد دارند، همگی طیف سفید و شیری را شامل می شوند. انتخاب کردن رنگی که مواد کامپوزیتی دارند، باید بر اساس سلیقه مشتری و صلاحدید دندان پزشک باشد. معمولا رنگ کامپوزیت ها باید با رنگ اصلی دندان های شما همخوانی داشته باشد تا بتوانید بیشترین میزان تاثیر را داشته باشد. اگر این تناسب وجود داشته باشد، ترمیم کردن دندان ها به شکل ساده تری انجام خواهد شد.

 • نوع کاربرد

مورد بعدی که باید حتما در نظر داشته باشید، مربوط به نوع کاربردی می شود که کامپوزیت ها قرار است داشته باشند. معمولا کامپوزیت ها می توانند برای ترمیم های کوچک و سطحی، ترمیم های بزرگ و همچنین زیبایی کامل دندان ها استفاده شوند. حتما این نکته را در نظر بگیرید و سپس بهترین برند کامپوزیت دندان را انتخاب کنید.

 • برند تولید کننده

یکی دیگر از نکات مهمی که در زمان انتخاب کردن کامپوزیت ها وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید، مربوط به برند تولید کننده کامپوزیت ها می شود. برندهای مختلفی امروزه وجود دارند که در سطح دنیا در حال تولید مواد اولیه کامپوزیت ها هستند. این برندها می توانند از مواد اولیه مختلفی استفاده کنند و در نهایت نیز کیفیت های متفاوتی از کامپوزیت ها را ارائه دهند. حتما سعی کنید بهترین برند کامپوزیت دندان را بشناسید و سپس با توجه به همین موضوع، مواد ترمیمی را انتخاب کنید.

 • میزان انعطاف پذیری

نکته مهم بعدی که در این زمینه باید در نظر بگیرید، میزان انعطاف پذیری  کامپوزیت هایی است که قرار است انتخاب کنید. این مدل از کامپوزیت ها باید به اندازه ای انعطاف پذیری داشته باشند که به راحتی بتوانید بر روی همه دندان ها و در همه زوایا از آن ها استفاده کنید.

 • تقلبی یا اصل بودن

در انتخاب بهترین برند کامپوزیت بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید. بسیاری از برندهای کامپوزیت معتبری که وجود دارند، می توانند دارای نسخه های فیک و تقلبی نیز باشند. اگر از این برندها استفاده کنید، نمی توانید نتایج مطلوبی را نیز انتظار داشته باشید.

 • هزینه و قیمت

مورد مهم بعدی در خصوص هزینه ها و قیمت هایی می باشد که برای برندهای مختلف کامپوزیت پرداخت خواهید کرد. معمولا هزینه ها با توجه به نوع مرکز درمانی و همچنین برند مواد اولیه کاملا با هم متفاوت است. برای بررسی کردن قیمت ها حتما در همان وهله اول به چند مرکز درمانی مراجعه کنید و قیمت های کلینیک های مختلف را با هم مقایسه کنید.

همچنین، مطمئن شوید که رویکردهای بهداشت دندانی مناسب را پیش از نصب کامپوزیت دندانی رعایت می‌کنید و مراقبت‌های لازم پس از ترمیمات را به خوبی انجام می‌دهید. با اجرای درست تمامی مراحل، می‌توانید نتیجه‌ی بسیار مطلوبی از ترمیمات کامپوزیت دندانی بدست آورید.

بهترین برند کامپوزیت دندان

برای آن که بهترین برند کامپوزیت دندان را بشناسید، حتما این نکته را در نظر داشته باشید که برندهای بسیار زیادی در این حوزه وجود دارند. اما چند مولفه است که نشان می دهد یک برند معتبر می باشد یا خیر. میزان تمایل مصرف کنندگان و بیماران، میزان رغبت دندان پزشکان برای استفاده از آن مواد، میزان عودت دهی و یا شکایت های مصرف کنندگان و… همگی از جمله مهم ترین نکات هستند که در این حوزه وجود دارند. در ادامه چند مورد از بهترین برندهای مربوط به کامپوزیت ها را معرفی خواهیم کرد.

بهترین برند کامپوزیت دندان

 • فیلتک سوپریم

اولین مورد با نام فیلتک سوپریم شناخته می شود که به دلیل قیمت مناسب و همچنین با دوام بودن آن، طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی ترجیح می دهند تا از آن استفاده کنند.

 • Ivoclar Vivadent

این شرکت نیز محصولات با کیفیت بالا در زمینه کامپوزیت دندانی ارائه می‌کند. برخی از محصولات این شرکت مانند “Tetric EvoCeram”  به دلیل ویژگی‌های خاص خود شناخته شده‌اند.

 • Kerr

محصولات این شرکت نیز در بین دندانپزشکان محبوب هستند. محصول ” SonicFill” این شرکت یکی از کامپوزیت‌های محبوب در این حوزه است.

 • Dentsply Sirona

این شرکت نیز محصولات با کیفیت بالا را در این حوزه ارائه می‌دهد. محصول “Ceram X” یکی از کامپوزیت‌های معروف این شرکت است.

با این حال، بهترین برند برای شما به توصیه دندانپزشک شما، نیازهای شما و بودجه شما بستگی دارد. همیشه بهتر است قبل از انتخاب یک کامپوزیت دندانی با دندانپزشک خود مشورت کنید.

کلام پایانی

بهترین برند کامپوزیت دندان را باید حتما با یک سری از مولفه ها و نکاتی که بیان شد بشناسید تا در نهایت نیز بتوانید برند مناسب و باکیفیتی را خریداری نمایید. در صورتی که برای انجام کارهای کامپوزیت دندانی خودتان به کلینیک دندان پزشکی مهر شریعتی مراجعه کنید، دیگر نگرانی از این بابت نخواهید داشت و مطمئن خواهید بود که کامپوزیت های باکیفیت و مناسبی را بر روی دندان های خودتان خواهید داشت.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *